Hastane Başhekimi

Doç. Dr. Hülya KILIÇ YILMAZ


Başhekimin MesajıHASTANEMİZDE CERRAHİ ONKOLOJİ HEKİMİ OPR.DR. MESUT YAR GÖREVE BAŞLAMIŞTIRHASTANEMİZDE CERRAHİ ONKOLOJİ HEKİMİ OP.DR. MESUT YUR GÖREVE BAŞLAMIŞTIR

 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op.Dr.Mesut YUR, 2017 Ekim ayı itibarıyla hizmet vermeye başladı.

Cerrahi Onkoloji polikliniğinde yemek borusu kanseri, mide kanseri, pankreas kanseri, karaciğer kanseri, kolon kanseri, rektum kanseri, karın içi kanser metastazları (tutulumları), troid (guatr) kanseri, böbrek üstü bezi kanseri, meme kanseri gibi daha birçok kanser türü  ile ilgili sağlık problemleri cerrahi uzmanımız tarafından teşhis edilmekte ve cerrahi tedavisi uygulanabilmektedir.

Kanser tekrarlayabilen, yayılabilen bir hastalıktır. Kanserin bilinen en eski tedavisi cerrahi, yani ameliyattır. Cerrahi Onkolojinin görevi kanser taraması yapmak, tanısını erken koymak, tedavisini yapmak takibinde hastalığın seyrini değerlendirmektir. Kanser cerrahı Mide, ince-kalın barsak, meme, tiroid, karaciğer, pankreas ve safra yolu kanserlerinin ameliyatlarını yapmaktadır. Cerrahi Onkoloji ameliyatları açık yöntemle yapılabildiği gibi kapalı (laparoskopik) yöntemlerle de yapılabilmektedir. Kanser cerrahisi, sadece hastalığın teşhisinden sonra kanserli dokunun çıkarılmasıyla kalmaz, uygun kemoterapi ya da radyoterapi ile birlikte her hastaya özel, hastanın kanser cerrahisinden sonra yaşam kalitesini de en üst düzeyde tutabilecek şekilde bilimsel literatüre uygun ameliyatı planlamaktır. Gerekirse cerrahi öncesi uygun medikal tedaviler ile kanserli hücrelerin küçültülmeleri, ardından cerrahinin uygulanması hastada kanserin tekrarlama olasılığını azaltabilir, ayrıca daha az doku çıkartılması şeklinde bir fayda sağlayabilir.

Kanser cerrahisinde erken tanı, tedavi ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla tıbbın, radyoloji, nükleer tıp, cerrahi onkoloji, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi birimleri işbirliği içinde hareket ederler.

 

Sağlıklı günler dileriz.Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kaşüstü Mahallesi Topal Osman Sokak No:7 Yomra / TRABZON
Tel : ( 0462 ) 341 56 56, ( 0462 ) 341 56 30 - 38, ( 0462 ) 341 56 58 - 63

Akgün Yazılım © 2015 Tüm Hakları Saklıdır